Czech Dutch English Finnish French German Italian Japanese Korean Norwegian Polish Russian Serbian Spanish Swedish

PODOLSK 2014 - Česko prohrálo na úvod turnaje s Norskem 1:2

podolsk 2014 100x100Soupeřem národního týmu v zahajovacím zápase celého turnaje v ruském Podolsku byl tým Norska, kterému naši podlehli 1:2. Českému týmu chyběly opory Šafránek, Kubeš a Fojtík, které na turnaj neodletěly. Norský tým byl v plné sestavě včele se skvělým Pedersenem.

Kvalita Norska byla znát po celou dobu utkání, kdy až na přesilovku naši reprezentaci přehrávala ve všech parametrech. Norsko se ujalo vedení v první třetině, když zmatek před brankovištěm využili ke vstřelení branky. Češi se snažili srovnat krok. Velkou šanci na srovnání měl ve druhé třetině v přesilovce Krupička, který však trefil jen brankáře Norska. Střely českého týmu přicházely v přesilovkách, které si naši vyzkoušeli celkem dvě. Norsku se však podařilo zvýšit svůj náskok střelou od modré čáry, která překvapila všechny, včetně do té doby výborně chytajícího Vápenku. Snížit na 1:2 se podařilo až Geierovi, který po Háblově přihrávce přízemní střelou prostřelil norského golmana. Stanovil tak konečný výsledek na 1:2. Vápenka si v tomto utkání připsal celkem 27 zákroků, zatímco naši hráči vystřelili pouze 7x.

NORSKO - ČESKO  2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: Geier (Hábl)

Sestava: Vápenka - Kvoch, Hrbek, Berger, Motyčka, Hábl, Palát, Geier, Raul, Krupička

V další zápase vyzveme zítra od 18:00 hod. místního času tým Švédska. Ze zápasu Vám opět přineseme krátkou reportáž.