Czech Dutch English Finnish French German Italian Japanese Korean Norwegian Polish Russian Serbian Spanish Swedish

PODOLSK 2014 - Česko po prohře s Ruskem 0:6 skončilo třetí

podolsk 2014 100x100V posledním zápase na turnaji v Podolsku byl našim hráčům soupeřem domácí tým ruské sborné, který doposud neztratil ani bod. Do branky se posadil opět Hulín. Dlouho v brance však nevydržel, když ho ve druhé třetině za stavu 0:6 vystřídal Vápenka. Ten už za svá záda žádný puk nepustil.

Nutno dodat, že ruský tým nebyl v totmo utkání k neporažení, i když se nám podařilo nastřelit dvě tyčky a zejména Geier s Háblem stačili tempu ruské sborné. Branka se nám však vstřelit nepodařila a tak po prohře 0:6 se národní tým umístil na 3. místě. Kromě bronzové medaile jsme si také odvezdli individuální ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Libor Hulín.

Nutno podotknout, že hráči Ruska jsou profesionalové a doslova trénují v režimu hráčů KHL. Tři týdny z každého měsíce se soustřeďují na báze, kdy absolvují každý den dvoufázový trénink na ledě. Výběr hráčů jejich týmu byl také zaměřen na nejvhodnější tělesné postižení pro sledge hokej. V tomto pojetí můžeme hovořit o výběr talentů pro jejich tým.

Národní tým bude pokračovat v přípravě, když nejprve od 2. do 9. února přivítá na soustředění ve Zlíně tým Ruska, se kterým sehraje 3 přátelské zápasy a poté od 20. do 28. února přivítá reprezentaci Jižní Koreje, se kterou rovněž sehraje 3 přátelské zápasy.

ČESKO - RUSKO 0:6

Sestava: Hulín (Vápenka) - Berger, Kvoch, Hrbek, Motyčka, Palát, Hábl, Geier, Raul, Krupička