Czech Dutch English Finnish French German Italian Japanese Korean Norwegian Polish Russian Serbian Spanish Swedish

PODOLSK 2014 - Hodnocení zápasů okem trenéra Jiřího Břízy

BrizaHlavní trenér reprezentace České republiky ve sledge hokeji Jiří Bříza zhodnotil vystoupení svých hráčů na turnaji v Podolsku, na kterém jsme po prohře s Norskem 1:2, výhře nad Švédskem 4:2 a prohře s Ruskem 0:6 obsadili konečné 3. místo, když na 1. místě skončilo domácí Rusko, na 2. místě Norsko, na 3. místě Česko, a na 4. místě Švédsko.

Hodnocení hlavního trenéra Jiřího Břízy:

ČESKO - NORSKO 1:2
První zápas proti Norsku skončil prohrou 1-2. Soupeř nás přehrával svým pohybem a aktivitou v našem pásmu zejména ve druhé třetině, kdy vstřelili vedoucí gól utkání. Poměr střel byl na straně Norů a při dvou vyložených šancích, kdy soupeř mohl zvýšit skóre, nas podržel do té doby výborně chytající Vápenka. Na konci druhé třetiny jsme hráli přesilovku, kde jsme si vytvořili dvě slibné přiležitosti ke srovnání zápasu, brankař soupeře byl ale pozorný. Třetí třetina se vyznačovala bojem o střední pásmo, měli jsme snahu být aktivnější a získávali tak územní převahu na polovině soupeře. Pak nás zaskočil druhý gól Norska, který překvapil našeho gólmana střelou ze středního pásma. Naši aktivnějši hru ve třetí třetině jsme zužitkovali snížením na 1-2, kdy se chytrou střelou k tyči prosadil Geier. Ve zbývajících pěti minutách soupeř kontroloval hru a dovedl utkání do vítězného konce. Norsko zaslouženě zvítězilo. Soupeř byl po celý zápas aktivnější s větším poměrem střel na branku. Na naší hře byla znát absence tři hráčů našeho kádru na tomto turnaji.

ČESKO - ŠVÉDSKO 4:2
Po prohraném zápase s Norskem jsme chtěli proti Švédsku nastoupit s větším důrazem a aktivitou v utkání. Přesto jsme začátek zaspali a náš brankář Hulín pozorně zmařil úvodní šance Švédů. První třetina byla vyrovnaná. Před odchodem do šatny se nám povedlo jít do vedení, kdy po brejku a krásné přihrávce Geiera pohotově skóroval Krupička. Druhá třetina se vyznačovala bojem o střední pásmo s minimem šancí na naší straně. Proto Švédové díky většímu poměru střel šli do vedení 2-1. Před odchodem do šatny srovnal stav na 2-2 hezkou individualní akcí Berger. Před třetí třetinou jsem tým nabádal, abychom se vratili ke své kombinační hře a vytvořili si více střeleckých pozic. Podařilo se a soupeře jsme přestřileli 15-4 na střely, z čehož vyústilo vedení 3-2 zásluhou Geiera. Aktivitu jsme si udrželi až do konce utkání, kdy do prázdne branky při powerplay soupeře pečetil vítěszství opět skvěle hrající Geier. Pro nás velice cenné vítězství nad houževnatým soupeřem i vzhledem k tomu, že Švedsko je naším soupeřem ve skupině na paralympiádě v Sochi.

ČESKO - RUSKO 0:6
Ruský tým budí čím dál větši respekt a při pohledu na jejich vítězné výsledky se Švédskem 8-1 a Norskem 7-0 nás čekal nelehký úkol. Hned v první třetině se potvrdila nadále stoupající výkonnost ruského týmu, který na nás doslova vlétnul a nasázel nám 4 góly. Hráči Ruska nás převyšovali ve všech individuálních dovednostech. Jejich fyzické pojetí hry nám neumožnilo větši aktivitu a kontrolu kotouče na polovině soupeře. Ve druhé třetině Rusko přidalo další 2 góly, kdy dosud chytajícího Hulina nahradil Vápenka. Ten už za svá záda gól nepustil a zápas skončil 6-0. Zápasy s Ruskem jsou vždy tvrdé a fyzicky náročné, přesto nás obohacují a sbíráme v nich cenné zkušenosti.